Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Açıköğretim Kayıt Silme

Açıköğretim Fakültesine kayıt öğrencilerin, öğrencilik haklarını kullanmak istememeleri durumunda kayıtlarını sildirmeleri gerekmektedir.  

Kayıt silme ile ilgili işlemler aşağıdaki gibi açıklanmıştır.

 

Fakülteden kaydımı sildirmek istiyorum. Nasıl sildirebilirim?
Kayıt sildirmek isteyen öğrencilerin, aşağıda belirtilen belgeleri tam olarak hazırlayarak AÖF bürolarından birine bizzat başvurmaları gerekmektedir. Geçmiş öğretim yıllarına ait öğretim gideri ve öğrenim ücreti/öğrenci katkı payı borcu olan öğrencilerin kayıtlarının silinebilmesi için AÖF bürosuna başvurmadan önce bu borçlarını bankaya ödemeleri gerekmektedir.

 

Kayıt sildirmek için öğrencilerin;
a) Kaydını sildirmek istediğini açıkça belirten imzalı ve tarihli dilekçeyi,
b) Öğrenci kimlik kartını, başvurdukları AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Öğrenci kimlik kartını ibraz edemeyenlerin özel belgelerle kimliğini kanıtlamaları gerekmektedir. Aksi takdirde kayıtları silinmez.
Kayıt silme işlemi; öğrenciye, ilgili askerlik şubesine, Anadolu Üniversitesi otomasyon sistemine aynı anda bildirildiği ve kayıt silme işleminin iptal edilmesi mümkün olmadığı için öğrencilerimiz kayıt silme konusunda kesin kararlarını vermeden AÖF bürolarına başvurmamalıdırlar.

 

Öğrenci adına yakını kayıt silme işlemi yapabilir mi?

Kayıt silme işlemi öğrencinin bizzat AÖF bürosuna başvurmasıyla yapılacaktır.
Anne, baba, kardeş ve eş gibi yakınları kayıt sildirme işlemi yaptıramazlar. Ancak; yasal vekili vekâletname ile başvurması, vekâletnamede de kayıt sildirme konusunda yetki verilmesi halinde kayıt sildirebilir.

 

Postayla yapılan kayıt silme başvurusu geçerli olur mu?

Posta ile kayıt silme işlemi yapılmaz.

Son sınıf öğrencisiyim, sınav sonuçları henüz açıklanmadı ancak kayıt sildirmek istiyorum. Kaydımı sildirebilir miyim?

Son sınıf öğrencilerinden mezun olabilecek durumda olanların, sınav sonuçları belli oluncaya kadar kayıt sildirme istekleri işleme alınmayacaktır.

 

AÖF bürolarından kaydımın silindiğine dair belge alabilir miyim?

Fakültemizden kaydı silinen öğrenciler “Kayıt Silme Yazısı”nı illerde bulunan AÖF bürolarından veya “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği 26470 ESKİŞEHİR” adresine imzalı dilekçe ile müracaat ederek alabilirler.

 

Kayıt silme yazısını öğrenci adına bir yakını AÖF bürosundan alabilir mi?

Kayıtları silinen öğrenciler Kayıt Silme Yazısını illerde bulunan AÖF bürolarından şahsen imzalı dilekçe ile başvurarak alabilirler.


İki dönem üst üste kayıt yeniletmedim. Fakülteden kaydım silinir mi?

İki veya daha fazla dönem kayıt yeniletmeyen öğrencilerin kayıtları silinmemektedir. Öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler dönem başında kayıtlarını yeniletmek zorundadırlar.

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile