:
2015 Açıköğretim Bölümleri Harç Ücretleri Ne Kadar? Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

2015 Açıköğretim Bölümleri Harç Ücretleri Ne Kadar?

aof harc fiyatlari bolumler

2015 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri Harç Ücretleri belli oldu.

Anadolu Üniversitesi Aöf Açıköğretim bölümleri 2015-2016 harç ücretleri belirlendi. 2015 ÖSYS yerleştirme sonuçlarına AÖF bölümlerinden birine yerleştirilen öğrenciler her yıl fakülteler tarafından hazırlanan kayıt kılavuzu içerisinde gerekli olan belgeleri, internet ortamından yapmış olduğunuz başvuru sonrasında, Türkiye genelinde ve KKTC’de sınırları içinde yer alan toplam AÖF bürolarından birisine teslim ederek kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Kayıt işlemleri tamamlanmadan önce 2015-2016 AÖF harç ücretlerinin bankaya yatırılması gerekmektedir.

Kayıt işleminin tamamlanması için yatırılması gereken 2015 Açık Öğretim harçları Vakıfbank şubelerinden,  Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM’lerinden ya da Vakıfbank Telefon Bankacılığından T.C. kimlik numarası ile yapılabilinmektedir. Kayıt ücretleri öğrenci adaylarının okumak istediği bölüme göre değişiklik gösterebilmektedir. Güz dönemi harç ücretleri ve bahar dönemi harç ücretleri olmak üzere, dönemlik olarak bankaya yatırılmaktadır.

  • Lisans bölümü yani 4 yıllık programlar da, AÖF harç ücretleri dönemlik olarak 205 TL’dir.
  • Ön lisans bölümü yani 2 yıllık programlarına ait AÖF harç ücretleri 205 TL’dir.
  • Sadece Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı  – Laborant ve Veteriner Sağlık  – Sosyal Hizmetler  – Turizm ve Otel İşletmeciliği -Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümlerinde dönemlik olarak 225 TL yatırması gerekmektedir.
  • Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım bölümü için belirlenen dönemlik kayıt ücreti ise 365 TL’dir.

Yanlış gerçekleştirilen kayıt ücretleri ödemeleri öğrenci adaylarının sorumluluğundadır. Peki, harç ücretleri nereye yatırılacak, Vakıfbank Bankasına, AÖF tarafından bildirilen kayıt tarihi aralığında yatırılması gerekmektedir. EFT, banka havalesi ya da posta havalesi kabul edilmemektedir. Kayıt tarihleri içerisinde harç ücretini ödemezseniz kaydınız gerçekleşmeyecektir.

AÖF Kayıt Ücretleri Ödeme Seçenekleri

1. Seçenek: Vakıfbank Şubelerine Ödeme
Vakıfbank'ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaranız ile kayıt yaptıracağınız kayıt türü - program belirterek ödemenizi gerçekleştiriniz.
(Bazı şubeler vezneden ödeme almıyor bu yüzden sıra numarası almadan önce veznedeki memura harç ücretinin yatırılıp yatırılmadığı sorun.)
 
2. Seçenek: Vakıfbank İnternet Bankacılığından Ödeme
Vakıfbank'ta İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank'ın http://www.vakifbank.com.tr internet sitesindeki “İnternet Bankacılığı" menüsünden internet şifrenizle giriş yaparak “Ödemeler", "Eğitim ve Sınav Ödemeleri", “Üniversite Harç İşlemleri" sırasıyla tıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi/Uzaktan eğitim Ödemelerini seçiniz.
Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. “Devam" tuşunu tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü - programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylamanız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekranda görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız.
 
3. Seçenek: Vakıfbank ATM'lerinden Kartsız Ödeme
Parabankomat ATM'lerde, Giriş tuşuna basarak ulaşacağınız “Ödemeler" seçeneğinde yer alan “Üniversite" işlemini seçtikten sonra ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve ardından T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 
4. Seçenek: Vakıfbank ATM'lerinden Kartla Ödeme
Vakıfbank Bankomat 7/24 kartınızla giriş yaptıktan sonra “Ödemeler" seçeneğinde yer alan "Üniversite" işlemini seçtikten sonra ATM ekranında görünen Anadolu Üniversitesi AÖF kodunu ve T.C. kimlik numaranızı girerek, borçlarınızın listelendiği ekranda kayıt yaptıracağınız programa ait tahsilâtı seçip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bilgilerini girerek başkasına ait ödeme de yapabilirsiniz.
İşleminizin sonuçlandığından emin olduktan sonra ATM'den aldığınız makbuzu saklayınız.
 
5. Seçenek: Telefon Bankacılığı ile Ödeme
Vakıfbank İnternet müşterisi olanlar 444 0 724 Vakıfbank telefon bankacılığını arayarak sırası ile Bankacılık Hizmetlerini, 12 haneli Vakıfbank müşteri numarasını, “8 haneli İnternet şifresi"ni tuşlayıp, Müşteri Temsilcisine bağlanarak ödemelerini yapabilir.
 
6. Seçenek: Kredi Kartı İle Ödeme
İnternet başvurunuzu yaptıktan ve bilgilerinizi onayladıktan sonra “Ödeme Yap" butonuna tıklayarak herhangi bir bankanın kredi kartı ile ödemenizi yapabilirsiniz. Ancak, kayıt tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapamazsınız.

Yorumlar  

#1 0 laborant 05-09-2015 02:59
Arkadaşlar benim guz doneminden tek dersim var ücret ne kadar yatırılacak ve kayıt yenileme tarihleri ne zaman
Alıntı

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler