:
Açıköğretim 2014 Kayıt Yenileme Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Açıköğretim 2014 Kayıt Yenileme

acikogretim-kayit-yenileme

Açıköğretim, iktisat ve işletme fakültelerinde kayıtlı öğrenciler güz döneminde ders ekle-sil işlemini buradan yapabilirler.

 

AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme ne zaman? AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılıyor? AÖF kayıt işlemleri nereden yapılıyor? AÖF kayıt yenileme ücretleri hangi bankaya yatırılacak? AÖF ders ekle – sil nasıl yapılır? AÖF 2014 – 2015 kayıt yenileme tarihi ve ücretleri...

 

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NE ZAMAN?

 

Açıköğretim Kayıt Yenileme İşlemleri 15 – 26 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. AÖF öğrencilerinin kayıt yenileme işlemlerini yapabilmeleri için öncelikle yeni dönemde görmek istedikleri ya da görmek zorunda oldukları dersleri seçmelidirler.
Ders seçim işlemi tamamlandıktan sonra, öğrenciler seçtikleri ders sayısına göre bir ücret ödeyecekler. Ücret ödeme işlemi de tamamlandıktıktan sonar otomatik olarak kayıt işlemleriniz tamamlanmış olacak.


AÇIKÖĞRETİM BÜROLARIYLA İLETİŞİM KURMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

AÖF KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILIR?

 

AÖF Kayıt yenileme işlemi 2 aşamalı'dır.
1. Aşama: Ders ekle – sil
2. Aşama: Kayıt yenileme ücretinin bankaya ödenmesi

 

Güz Döneminde kayıtlarını güncelleyecek olan öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde fakülte tarafından yapılmıştır. AÖF Öğrencileri tekrar ettiği dersler hariç, fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilirler veyahut toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilirler.


Ders ekle - sil işlemi http://kayit.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden yapılacaktır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle - sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan bankaya kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılmaktadır.

 

NOT: Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için banka ödemesi yapmadan önce http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden kayıt yenileme linkine girerek sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

 

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NE KADAR?
Ödeme bilgileri ders ekle - sil ekranında ya da bu işlem sonucu dökümü alınan "Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfası"nda yer alacaktır.

 

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?
Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu dönem de kayıt yenileme ücretleri herhangi bir değişiklik olmaması durumunda VAKIFBANK'a yatırılacaktır.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AÇIKÖĞRETİM KAYIT ÜCRETLERİ
AÇIKÖĞRETİM YENİ KAYIT BELGELERİ

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler