:
Açıköğretim İşletme Bölümü Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Açıköğretim İşletme Bölümü

acikogretim-isletme-bolumu

Anadolu Üniversitesi İşletme Lisans Programının Amacı:

İşletme Lisans Programı;  şirketler ve kuruluşlar için piyasalardaki zorlu koşullar ve artan küresel rekabet karşısında yenilikçi, analitik düşünebilen, çözüm üretebilen nitelikli orta - üst düzey yöneticiler ve girişimciler yetiştirmeyi hedefleyen dört yıllık  bir lisans programıdır. 

 

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme Lisans Programına kimler başvuruda bulunabilir?

Yükseköğretime Giriş Sınavından (YGS) 140 ve daha yukarı puan alan kişiler başvuruda bulunabilir.

Örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler ya da herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar, YGS’ye girmeden İkinci Üniversite olarak İşletme Lisans Programını tercih edebilirler.

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesi’nin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler İşletme Fakültesinin lisans bölümlerine sınavsız “Dikey Geçiş” yapabilirler.

Bölüm dersleri;  genel kültür, finans, insan kaynakları, pazarlama, yabancı dil ve hukuk konularını kapsamakta ve yılda 2 ara sınav 2 dönem sonu sınavı olmak üzere 4 sınav bulunmaktadır. 

 

Bölüme giren öğrencilerin bölümden mezun olmaları için aranan şartlar nelerdir?

Yılsonlarında öğrencilerin başarılı sayılabilmesi için genel  not ortalamasının en az 2 olması, 240 kredi değerinde ders alması ve ders notlarının FF, YZ ve DZ olmaması gerekmektedir.

 

İşletme Lisans Programından mezun olanlar hangi hakları kazanır?

İşletme Lisans Programından mezun olanlar kamu ve özel sektöre ait kuruluşların orta ve üst düzey yönetim kademelerinde görev alabilirler. Eğitimini aldıkları pazarlama, satış, muhasebe, finans, denetim ve insan kaynakları gibi çeşitli alanlarda görev yapabilirler.

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler