:
Açıköğretim Öğrencileri Öğrenme Ortamları Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Açıköğretim Öğrencileri Öğrenme Ortamları

anadolu-uni-ogrenme-ortamlari

 

Anadolu Üniversitesi,  açıköğretim sisteminde okuyan öğrencileri için çeşitli öğrenme araçları, materyalleri geliştirmiştir. Öğrenciler için hazırlanan bu basılı, digital materyaller öğrencilerin farklı ortamlardan faydalanarak öğrenim ihtiyaçlarını gidermek üzere tasarlanmış ve geliştirilmiş olup birçok üniversite standartlarının çok üzerinde kaliteye sahip eğitim materyalleridir. 

Anadolu Üniversitesi,  açıköğretim sisteminde okuyan öğrencileri için çeşitli öğrenme araçları, materyalleri geliştirmiştir. Öğrenciler için hazırlanan bu basılı, digital materyaller öğrencilerin farklı ortamlardan faydalanarak öğrenim ihtiyaçlarını gidermek üzere tasarlanmış ve geliştirilmiş olup birçok üniversite standartlarının çok üzerinde kaliteye sahip eğitim materyalleridir. 

 

Bu konuda birçok üniversiteden önde olan Anadolu Üniveritesi,  örnek vermek gerekirse itunes-U da yer alan ilk Türk üniveristesi ya da TV üzerinden TRT OKUL Kanalı ile ders içeriği yayınlıyarak geniş kitlelere ulaşabilen ülkemizin önder üniversitesi konumundadır.

 

Anadolu Üniversitesinin öğrencileri için hazırlamış olduğu öğrenme ortamlarını inceleyecek olursak eğer,1- Ders Kitapları

Öğrencilerin kendi kendine öğrenmesinde etkili ve verimli bir materyal olan ve açıköğretimin başlangıcından bu yana temel öğretim materyali olarak kullanılan ders kitapları, çok güçlü bir teknik altyapıyla uzman bir ekip tarafından hazırlanmıştır.

 

Hazırlanan ders kitapları, merkezi açıköğretim programlarına yeni kayıt yaptıran veya bir üst döneme kayıt yenileten öğrencilere AÖF bürolarından verilmektedir. Ders kitaplarının değişmesi hâlinde değişen ders kitapları kayıt yenileten öğrencilere AÖF bürolarından ayrıca verilmektedir.
Öğrenciler ders kitaplarının dijital versiyonuna http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye) linkinden erişebilirler. Ayrıca öğrenciler, kitap hizmetleri linki üzerinden ders kitaplarındaki düzeltmeler, değişiklikler ile doğru-yanlış cetvellerine ulaşabilirler.

 


2- Akademik Danışmanlık Hizmetleri

Öğrencilerin öğretim elemanlarıyla yüz yüze eğitim ihtiyacını karşılayabilmek, anlayamadıkları konuları danışarak kavrayabilmek ve daha fazla etkileşim sağlayabilmek için Akademik Danışmanlık Hizmetleri yürütülmektedir. Yüz yüze verilecek Akademik Danışmanlık dersleri aşağıda belirtilen dönem ve tarihlerde yapılacaktır.

 

Bulunduğunuz Şehirdeki Yüz Yüze Akademik danışmanlık dersleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

3 - Televizyon Hizmeti (TRT Okul)

 

TV eğitim programları, TRT ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile kurulan TRT Okul kanalı aracılığıyla öğrencilere ulaştırılmaktadır. Ayrıca İnternet üzerinden bireyselleştirilmiş olarak da öğrencilere ulaştırılan TV eğitim programları ile öğrenciler, istedikleri zamanda istedikleri kadar ders çalışıp bilgilerini pekiştirebilmektedirler.

Öğrenciler kitapların yanında derslerini televizyondan takip ederek çalışabilmektedir. Bu yayınlarla ilgili bilgiler http://trtokul.anadolu.edu.tr adresinde ilan edilmektedir.

 

Hedef AÖF ailesi olarak bizlerde günlük olarak TRT OKUL yayın akışını incelemekteyiz ve sizlerin izleyebileceğiniz ders yayın saatlerini günlük olarak sizler ile paylaşmaktayız.

 


4 - e-Öğrenme Hizmetleri (TRT Okul)

Öğrencilerin İnternet üzerinden istedikleri zaman ve mekânda bireysel özelliklerine uygun olarak ders çalışmalarına olanak tanıyan bir dizi elektronik öğrenme hizmetinden oluşan e-Öğrenme hizmetleri;

 

e-Kitap,
e- Televizyon,
e-Alıştırma,
e-Sınav,
e-Danışmanlık,
e-Sesli kitap,
e-Destek ve
e-Seminer bileşenlerinden oluşmaktadır.

 

Öğrenciler, e-Öğrenme etkinliklerinden ücretsiz olarak 7 gün 24 saat yararlanabilmektedirler.

 

Yorumlar  

#6 +3 arzu 24-11-2014 22:17
yeni e-öğrenme programını hiç beğenmedim geçen yıl daha güzeldi en azınmdan çıkmış sorularla kendimizi sınayabiliyorduk,şimdi ise geçmiş yıllara ait soruları ve cevapları bulmakta zorlanıyorum ders özetleri bile yok.....bu yenilenen sistem hiç iyi olmadı.
Alıntı
#5 +1 Hedef AÖF 08-11-2014 00:07
http://www.kolayaof.com/
Alıntı
#4 0 nurcan 07-11-2014 23:22
bugüne kadar çıkmış soruları almak istiyorum
Alıntı
#3 0 ergün karaol 16-10-2014 10:17
site ücretli mi
Alıntı
#2 0 Site Denetçisi 15-10-2014 20:38
Merhabalar,

http://hedefaof.com/uyelik-islemleri buradan siteye üye olup, ardından da üyelik bilgileriniz ile giriş yapın. Daha sonra çıkmış soru ve cevapları indirebilirsiniz.
Alıntı
#1 0 gülümse 15-10-2014 15:31
merhaba cıkmıs sorulara ulasamıyorum nasıl ulasırım ve ındırırım teşekkürler
Alıntı

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler