:
Açıköğretim Yeni Kayıt Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Açıköğretim Yeni Kayıt

 acikogretim-yeni-kayit

 

2014 yılı ÖSYS sınavı ile Açıköğretim Fakültesine yerleştirilen ve  kayıt olacak öğrencilerin kayıt tarihleri ve kayıt süreci açıklandı.

 

Açıköğretime yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, kayıtlarını üç aşamalı olarak yaptıracakları için belirlenen tarihlere ve sürece dikkat etmeleri gerekmektedir.

 

1. Aşama İnternet üzerinden kayıt.

2. Aşama Vakıflar Bankasına kayıt ücretinin ödemesi

3. Aşama Açıköğretim Bürosuna gerekli kayıt evrakının teslimi.

 

Not : İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

 

İnternetten Başvuru İşlemleri : 1 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayıp,

 12 Eylül 2014 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.

İnternetten Başvuru Adresi :  http://kayit.anadolu.edu.tr

 

Kayıtlar ile ilgili açıklamalar.

  • Kayıtlar 1 Eylül – 10 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.
  • 11-12 Eylül  tarihlerinde ise sadece mazeretleri kabul edilen öğrencilerin kayıtları yapılabilecektir.  (Teknolojik nedenlerden kaynaklanan nedenler mazeret olarak kabul edilmemektedir.)
  • İnternetten kayıt olan öğrenciler evraklarını AÖF Bürolarına teslim etmediği sürece kayıtları yapılmış sayılmamaktadır.

 

Başvuru ve Kayıt 

 

1- İnternet Başvuru

ÖSYS Yeni Kayıt başvuru koşulları aşağıdadır:

2014 ÖSYS ile Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin programlarına yerleştirilen, en az lise veya dengi okul mezunu adaylar bu internet başvurularını yapabilirler.

Başvuru koşullarını taşıyorsanız 1 Eylül 2014 - 12 Eylül 2014 tarihleri içerisinde başvurunuzu internet üzerinden yapabilirler. 

 

İnternetten başvuru işlemleri 12 Eylül 2014 saat 17.00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası ise bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

Başvuruya şimdi başlamak için tıklayınız.

 

2- Kayıt İçin Belgeler 

2014 ÖSYS ile Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin programlarına yerleştirilen adaylardan istenen belgeler:
Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

- Öğrenim Belgesi
- Askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar)
- Fotoğraf
- Internet Başvuru Belgesi
- Fotoğraflı-İmzalı Form
- Öğrenci Bilgi Formu

* Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Önlisans Programına kayıt yaptıracak adaylar ayrıca “tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m'den, bayan adayların 1.65m'den kısa olmadığını belgeleyen sağlık kurulu raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge” lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

 

Anadolu Üniversitesi Yurtdışı Öğrenci Giriş Sınavı (AYÖS) ile Kayıt Yaptıracak Adaylardan İstenen Belgeler:
- Lise Diplomasının Onaylı Fotokopisi
- Lise Diploması Denklik Belgesinin Onaylı Fotokopisi
- Türkçe Yeterlilik Belgesi
- Askerlik Belgesi (Sadece uyruğundan biri T.C. vatandaşı olanlar)
- Fotoğraf
- Internet Başvuru Belgesi
- Fotoğraflı-İmzalı Form
- Öğrenci Bilgi Formu

 

3- Öğrenim Bedelinin Bankaya Ödenmesi 

 

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Bakanlar Kurulu Kararı gereğince kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen "Dönem Öğretim Gideri" ödemelerini 1 Eylül 2014 - 12 Eylül 2014 tarihleri arasında, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce Vakıfbank’a yapmalıdırlar.

Ödeyeceğiniz miktarı öğrenmek için tıklayınız.

 

- Bakanlar Kurulu Kararında sayılan kanunlar kapsamına giren şehitlerin eş ve çocukları, maluller, şeref aylığı alan ve bunların eş ve çocukları banka ödemesini yapmayacaklardır. 

 

Engelli Öğrenciler; Sağlık kurulu raporu ile % 40 ve daha fazla oranda engelli olduğunu belgeleyen öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır. 

 

4- AÖF Bürosundan Kayıt 

Yukarıda tanımlanan belgeler ile birlikte 1 Eylül 2014 - 12 Eylül 2014 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın AÖF bürosunun adresini öğrenmek için tıklayınız.

 

 

Yorumlar  

#4 0 Sezer 15-09-2014 22:23
http://hedefaof.com/blog/entry/330-330-anadolu-universitesi-sinavsiz-ikinci-universite
Alıntı
#3 0 gülsüm 15-09-2014 19:50
sınavsız kayıt yaptırmak istiyorum. bana yardımcı olabilirmisiniz?
Alıntı
#2 0 ankara 15-07-2014 17:01
selamlar
bilmiyorum cevap gelecekmi ama ben bir umut olarak yazıyorum
ben 95 yılında aöf kazandım ama kayıt yaptırmadım şu an yeniden aöf ilahiyat bölümüne kayıt yaptırmak istiyorum izleyeceğim yol ne olmalıdır
cevabınızı büyük bir merakla bekliyorum....
ankara
Alıntı
#1 0 cesur eren 17-07-2013 14:37
Selam Hocam öncelikle bizler için böyle açıklayıcı net bilgiler içeren ve kolay ulaşılabilen dökümanlarınızı paylaştığınız için sizlere çok Teşekkür ederiz. 2008 yılından beri bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Tarım bölümünü seçerek okumaya başladım inanın bu bölüm kadar can sıkıcı bölümün olacağını tahmin etmiyorum..Bu sene zarfından beri Tarım bölümüne ait sizin sitenizdekiler hariç hiç kaynak kitabı bulamadım. lisansa başladığımdan beri temel bilgi tekn. ingilizce Türk dili edebiyatı derslerini geçebildim..ama diğerlerinden 1. sınavdan 55 alsam aynı dersten 2. sınavta 25 alıyorum dolayısıyla başarılı olamıyorum. Sizden ricada bulunacağım konu bizim gibiler için alternatif çıkacak sorulara yönlendirip bu dönem bu sınav soruları üzerinde demenizdir. bunun için premium üyelikde yaparsanız seve seve katılırım. ve benim durumumdaki arkadaşlar için sınavlarında sayenizde verdiğiniz alternatif sorular karşısında başarılı olması durumunda bu isimlerin sitenizde sizlerin kaynakları ve yönlendirmeleriyle başarılı olmuş sınavda başarı göstermiş deyip siteye ismimizi duyurmanızdır. Lütfen bu can sıkıcı bölümden bizi kurtarın.. :(
Alıntı

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler