:
Anadolu Üniversitesi artık ‘cep’te... Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Anadolu Üniversitesi artık ‘cep’te...

anadolu universitesi mobil 4Bilgisayar Araştırmaları ve Uygulama Merkezi (BAUM) tarafından geliştirilen Anadolu Mobil uygulaması, anadolu üniversitesini  cep telefonlarına taşırken sonraki güncellemeler ile tablet bilgisayarlarda da kullanılabilecek. İngilizce ve Türkçe dil desteği sunan uygulama, şık tasarımı ve kolay kullanımı ile Apple'ın dijital içerik mağazası iTunes App Store'daki yerini Mayıs 2012'de almıştı.

5 ay içinde 11 bin kişi tarafından indirildi. iPad ve Android destekleyen sürümleri ise üretim aşamasında. Anadolu Mobil içerisinde bulunan 13 bölüm sayesinde üniversite hakkında aradıklarınızın çoğuna hızlı bir şekilde erişmek mümkün. Anadolu
Mobil içinde yer alan bölümler ve işlevleri şöyle:

ÖRGÜN VE AÖF
Dersleri, bilgilerini ve notları hızlı bir şekilde öğrenebilme.

KÜTÜPHANE
Kütüphane içinde kitap arayabilme, kitapların kaç adet olduğunu ve her kitabın bulunduğu rafı öğrenebilme. Kitapların ödünçte olup olmadığını, ödünçte ise ne zaman iade edileceğini öğrenebilme. Ödünç alınan kitapların iade tarihini ileri bir tarihe atarak süreyi uzatabilme. Kitapların içindeki barkodları okutarak kitap hakkındaki bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilme.

TAKVİM
Güz, bahar ve yaz dönemine ait bütün olaylar, etkinlikler ve tarihlerini listeleme. Etkinlikleri ve olayları iPhone'un takvimine ekleyebilme. 

KAMPÜS HABERLERİ ETKİNLİKLER VE DUYURULAR
Anadolu Üniversitesi hakkında son haberler, ayrıca A Haber arşivine ulaşabilme, üniversitemizdeki son etkinlikler ve rektörlük duyurularına erişebilme.

YEMEKHANE

Yemeklerin aylık liste olarak görülebilmesi, yemekhane rezervasyonu ve mobil ödeme.

HARİTA
Anadolu Üniversitesi kampüsleri, bu kampüslerdeki bütün fakülteler ve binaların gösterimi. Ayrıca kampüslerimizden birindeyseniz bulunduğunuz yerden her fakülte ve binaya olan uzaklığı görebilme.

RADYO A 
Anadolu Üniversitesi uygulama radyosu Radyo A'yı canlı olarak dinleyebilme.

FOTOĞRAF
Anadolu Üniversitesi sitesindeki fotoğraf galerilerine erişim.

anadolu universitesi mobil 3 

anadolu universitesi mobil 2

 

anadolu universitesi mobil 1

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler