:
Tek Ders Müjdesi Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Tek Ders Müjdesi

tek-ders-mujdesi 

Açıköğretim Fakültesi, ilk defa geçen yıl uygulanan ve öğrenciler için mezuniyet yolu olarak görülen  TEK DERS SINAVI uygulamasının bu yıl da uygulamaya devam edileceğini açıkladı.

 

AÖF öğrencileri, önceki yıllarda uygulanmakta olan bütünleme sınavı hakkının 2013 yılında uygulanmaması nedeniyle büyük bir mağduriyet yaşamış ve bu mağduriyetin giderilemsi için başta sosyal medya olmak üzere birçok alanda bu durumu dile getirmişlerdi.

 

2013 yılında bütünleme sınavlarının Kredili Sistemde uygulanmasının söz konusu olmadığını, kredili sistemin kolay bir sistem olduğunu dile getiren fakülte yönetimi bunun yerine TEK DERS sınavı uygulamasının yapılacağını ve yapılacak olan bu sınava sadece mezuniyet durumunda olan ve tek dersden okul uzatan öğrencilerin girebileceğini belirtmişlerdi.

 

2014 yılı Akademik  Takviminde Bütünleme ya da Tek Ders sınav hakkınıın bulunmaması özeliikle mezuniyet durumunda olan öğrenciler için büyük bir belirsizlik okulun bir dönem daha uzaması anlamına gelmekteydi. 2013 yılında 56 bin öğrencinin tek ders sınavına girdiğini göz önüne alınırsa büyük bir öğrenci grubunu ektileyecek bu haber üniversite yönetimi tarafından yapıldı.

 

2014 yılında da TEK ders sınavına devam edileceğini belirten fakülte yönetimi bu yılda öğrencilere Bütünleme kadar olmasada yine önemli bir haklarını vermiş görünüyor. Belli olmaz belki ileriki yıllarda Bütünleme geri gelir. 

 

 

http://www.radikal.com.tr/turkiye/acikogretim_okuyanlara_mujdeli_haber-1187965

Yorumlar  

#1 0 feray 20-05-2014 14:00
PARDON YA YAZIDA ANLAYAMADIM ZATEN ACIKÖGRETIM KOLAY DIYE BIR CUMLE GECMIS BUNUN GERCEK OLDUGUNA INANMIYORUM EVDE OTURAN COCUK BUYUTEN BIRI ICIN AYRICA ÖRGUN EGITIMDEKI DERS KONULARINDAN NE FARKI VAR ANLAYAMADIM AMA TEK DERS SINAVI COK IYI OLMUS
Alıntı

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler