:
Ara Sınav Bitti Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Ara Sınav Bitti

arasinav2011

 

2 - 3 Nisan Günü Yapılan ara sınavlar ile birlike 2011 yılında yapılacak olan ilk açıköğretim sınavını tamamlamış olduk. Siteye üye arkadaşlardan gelen mesajlarda bazı derslerden geçmiş yıl sorularının tamamının faydasının olduğunu ama bazı derslerde de geçmiş yıllar sorularının hiç faydasının olmadığının bilgisini almış bulunmaktayız.

 

Hatırlatmak isterizki bir dersi ne kadar değiştirirseniz değiştirin bazı temel bilgiler vardır ve bu bilgilerinde o sınavlarda sorulması gerekir, dolayısıyla geçmiş yıllar sorularının hiç faydasının olmayacağını düşünmek yanlış olur.

 

Fakat bazı dersler de açıköğretim soruların tamamını değiştirdiğini geçmiş yıl sorularından hiç birinin çıkmadığını görüyoruz bazı yıllarda, bunuda açıköğretimin öğrenciler üzerindeki "sadece geçmiş yıl sorularına çalış geçersin" anlayışının yanlış olduğunu ve öğrencilere ders çalışmanında gerekli oldunu gösterdiğinin düşünmekteyim.

 

Sınavda sorulan sorular açıköğretim fakültesi tarafından tahminim 5 Nisan 2011 günü gibi açıklanır. Ara sınav soruları açıklandıktan sonra yayına uygun hale getirildikten sonra sitemizde hemen yayınlanacaktır.

Ara sınav stresini yaşayan tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz ve yıl sonu sınavlarında da başarılar diliyoruz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler

SOSYAL MEDYADA BİZ