:
Eskişehir - Anadolu Üniversitesi'nde Mezuniyet Sevinci Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Eskişehir - Anadolu Üniversitesi'nde Mezuniyet Sevinci

 

EMİNE HANIM 2 YIL SONRA YİNE ÜNİVERSİTEYİ BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ

ESKİŞEHİR Anadolu Üniversitesi'nin çeşitli fakülte ve yüksek okularında mezun olan 4 bin 500 öğrenci kampüsteki stadyumda düzenlenen törenle diplomaları aldı. 2 yıl önce Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Muhasebe Bölümü birincisi olan evli 3 çocuk annesi 36 yaşındaki Emine Pek, dikey geçiş yaptığı AÖF İşletme bölümünü de birincilikle bitirdi. Emine Pek, "Üniversiteyi birincilikle bitiriyorum ancak iş bulamıyorum" dedi.

Anadolu Üniversitesi'nin 2009-2010 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni İki Eylül Kampüsü'ndeki stadyumda yapıldı. Törene DSP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Marmara Üniversitesi'nin eski rektörü Prof.Dr.Orhan Oğuz ile 5 bini aşkın öğrenci yakını katıldı. Rektör Prof.Dr.Davut Aydın, rektör yardımcıları, öğretim üyeleri ile mezun olan öğrenciler stadyuma alkışlar arasında girdi. Aydın ve beraberindekiler tribünlerde oturanları selamladı. İzleyiciler stadyumda geçiş yürüyüşü yapan mezunları alkışladı. Geçiş töreninde Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu öğrencileri kağıttan yaptıkları uçakları tribüne doğru fırlattı. Hukuk Fakültesi öğrencileri de güvercin uçurdu. Mezuniyet töreninde Beden Eğitim Spor Yüksekokulu öğrencileri dans gösterisinde bulundu.

HER İKİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BİRİ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ'NDEN

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Rektör Prof.Dr.Davut Aydın törende yaptığı konuşmada Anadolu Üniversitesi'nin bir mega üniversite olduğunu, Türkiye'deki 2 üniversite öğrencisinden birinin Anadolu Üniversitesi'nde okuduğunu söyledi. Rektör Aydın şunları kaydetti: "Bir milyon 300 bin Açıköğretim, 30 bin örgün öğrencisi, 30 akademik birimi, 1850 öğretim elamanı ve 5 bin çalışanı ile mega bir Dünya üniversitesi olarak karşınızdayız. Anadolu Üniversitesi Türkiye'nin lider üniversitedir. Çünkü Türkiye'deki üniversite öğrencilerinin yüzde 48'i Anadolu Üniversitesi'nde öğrenim görmektedir. Başka bir deyişle ülkemizdeki 2 üniversite öğrencisinden biri Anadolu Üniversitesi'nde öğrenim görmektedir. Anadolu Üniversitesi öğrenci sayısı açısından dünya sıralamasında dördüncü sıradadır."

İKİ KEZ BİRİNCİ OLDU AMA İŞ BULAMADI

Anadolu Üniversitesi AÖF İşletme bölümünü birincilikle bitiren Emine Pek, diplomasını Rektör Prof.Dr.Davut Aydın'dan aldı. Pek'i diploma töreninde İstanbul İETT'de hareket memuru olarak çalışan eşi Savaş Pek, çocukları 17 yaşındaki Ebru, 14 yaşındaki Su Eda ve 9 yaşındaki Savaş Pek ile annesi Nuriye Yıldırım yalnız bırakmadı. İki yıl önce AÖF 2 yıllık Muhasebe Bölümü'nü birincilikle bitirip yüksek onur belgesi aldığını belirten Emine Pek, İşetme Fakültesi'ne geçiş yaparak lisans eğitimini tamamladığını söyledi. İşletme bölümünü de birincilikle bitiren Emine Pek şöyle konuştu: "Ben ev hanımıyım. İki yıl önce de muhasebe bölümünü birincilikle bitirip ön lisans diploması aldım. Ardından İşletme Fakültesi'ne geçiş yaptım. İşletme bölümünü de birincilikle bitirdim. Eğitime devam etmek istiyorum. Ama yaşım ilerliyor. Bu kadar çok çalışıp sonra elim boş kalınca üzülüyorum. Çünkü üniversiteyi birincilikle bitiriyorum ancak iş bulamıyorum. Hedefim yüksek lisans yapmak."

Törende fakülte ve yüksekokul birincilerine diplomalarını Rektör Prof.Dr.Davut Aydın verdi. Diploma alan öğrenciler topluca keplerini havaya fırlattı. Mezuniyet töreninin ardından pop müziği sanatçısı Özgün konser verdi.

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler