:
Müjde! AÖF sınav sonuçları belli oldu! Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

Müjde! AÖF sınav sonuçları belli oldu!

sinav_buyuk

AÖF sınav sonuçları açıklandı. Binlerce kişinin heyecanla beklediği AÖF sınav sonuçlarını Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çarşamba günü açıkladı. AÖF sınav sonucunu öğrenmek isteyenler bu adresten sonuçlarını öğrenebiliyor. İşte AÖF (vize) sınav sonuçları;

 

Binlerce kişinin 3-4 Nisan tarihinde girdiği Anadolu Üniversitesi (Açık Öğretim Fakültesi) vize sınavının sonuçları 28 Nisan Çarşamba günü açıklandı.
Bu yıl sınava giren öğrenciler sınav sonuçları uzun bir süre açıklanmayınca Açık Öğretim Fakültesi bürolarını telefon yağmuruna tuttu.

 

AÖF ÖĞRENCİSİNE BURS FIRSATI

Bugüne kadar Örgün eğitimden açık öğretime geçiş imkanı olmasına rağmen açık öğretimden örgün eğitime geçiş olmadığını belirten Prof. Dr. Aydın sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yatay geçiş yönetmeliğinde bir değişiklik yapıldı. Şimdi açık öğretim öğrencisi başarı kriterlerini tutturuyorsa örgün eğitime yatay geçiş yapabilecek. Bu devrim niteliğinde bir uygulamadır. Bu, Açık Öğretim öğrencisinin önünü açma uygulamasıdır. 'Sen üniversiteye açıktan girdin açıktan çıkacaksın' uygulaması artık kalkıyor. Çünkü bu sistem içerisinde son derece başarılı öğrenciler var. Ayrıca, Açık Öğretimdeki öğrenciye örgün eğitimde olduğu gibi burs imkanı da sağlayacağız."

 

AÖF'DEN DEVLETE 500 MİLYON TL KAYNAK

Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, bir gazetecinin Anadolu Üniversitesi'nin kasasında bulunan 500 milyon TL'nin devlet tarafından alındığını hatırlatması üzerine şunları söyledi:

"Bize hep şöyle denildi 'Diğer üniversiteler iş yapacak para yok. Sizde para var ama performansınız düşük.' Bu süreç sonunda devlete 500 milyon lira aktarıldı. Bunun 250 milyon lirası Maliye Bakanlığı'na, 250 milyon lirası da yeni kurulacak olan üniversitelere verildi. Maliye Bakanlığı 'Say 2000' denen sistem sayesinde sabah 09.00'da bilgisayarını açtığı zaman kimin elinde para varsa görüyor. Bunun sonucunda bir gün 'Ya bu parayı kullan ya da ver' derler. Para ne yazık ki gitti. Bundan sonra bize yeni talepler gelebilir. Biz bundan sonra para vermek istemiyoruz. Aslında bu para 750 milyon liradır. Maliyeye verilecek olan para 500 milyondu sonradan 250 milyon lirasını bize geri verdiler. Artık geriye değil önümüze bakıyoruz. Tekrar bizden para istememeleri için yeni projelerin hazırlıklarına başladık. Biz bir daha para veren yönetim olmak istemiyoruz. Biz kaynaklarımızı ülkenin yararına kullanmak istiyoruz."
AÖF'e kayıtlı öğrenciler 3-4 Nisan 2010 tarihinde açıköğretim sınavına girdi.AÖF sınav sonuçları açıklandı.Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin (AÜ) uzaktan eğitim veren İktisat, İşletme ve Açıköğretim fakültelerinde okuyan 1 milyon 123 bin öğrenci 3-4 Nisan'da bahar dönemi ara sınavına girdi.AÖF Açıköğretim 1.sınıf, 2.sınıf, 3.sınıf ve 4.sınıf vize sınav sonuçları açıklandı. 3-4 Nisan AÖF (Açıköğretim) vize sınav sonuçları belli oldu. İşte Açıköğretim AÖF vize sınav soruları, cevapları ve sonuçları!

Merakla beklenen AÖF sonuçları 28.04.2010 tarihinde öğleden sonra açıkladı. Sınava giren öğrencilerin çoğu sınavın kolay olduğunu iddia etti. AÖF'yü telefon yağmuruna tutan öğrenciler sınav sonuçları ile ilgili kesin bir tarih alamadılar.

2009-2010 dönemine ait ders notlarınızı ve sınav sonuçlarını görüntülemek için yandaki kutuya T.C. Kimlik Numaranızı girerek TAMAM tuşuna basınız.

Eğer aktif öğrenci değilseniz (mezun veya kayıt yenilememiş) veya şifresiz ders notu yayınını bizzat engellenmiş iseniz, ders notlarınızı buradan görüntüleyemezsiniz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler