:
TRT Okul Yayın Hayatına Başlıyor Facebook Twitter
  • 2,350 Ders
  • 345,680 Üye
  • 22,056,462 Soru indirilme

TRT Okul Yayın Hayatına Başlıyor

TRT Okul TVAnadolu üniversitesi ile TRT arasında yapılan işbirliği ile açıköğretim öğrencilerine yönelik daha önceden yapılan televizyon üzerinden eğitim yayınları tekrar başlayacaktır. TRT Okul Kanalı üzerinden yapılacak yayınlar 31 Ocak 2011 tarihinde yayın hayatına başlayacaktır.

Programlar TRT ve Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanacaktır.

Ocak Ayının sonlarında yayına başlayacak kanalda her yaştan insana hitap eden eğitim programlarının yanı sıra gençlere yönelik farklı program türleri de yer alacaktır.

Anadolu Üniversitesi, sadece Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri için değil, örgün eğitim alan öğrencilerin de yararlanabileceği ders programlarının çekimine ağırlık vermekte, iktisattan temel bilgi teknolojilerine bütün üniversite ders programlarına destek sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, Üniversite tarafından, öğrencilere rehberlik edecek farklı danışmanlık programları, eğitim-kültür programlarının çekimleri yapılmaktadır.

TRT tarafından ise, hayatta karşılaşılan her konuyla ilgili bilgi vermek amacıyla, evdeki kullanılmayan malzemelerden dekoratif ev eşyası üretimi, anne ve çocuk sağlığı, koruyucu sağlık, vatandaşların çeşitli kamu kurumlarındaki işleri, mahkemeye başvuru, vatandaşlık hakları, hasta hakları, emlak alımı, vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işleri, tüketicilere yönelik bilgiler, spor eğitimi, yarışmalar, kültür-sanat programları vb. farklı konularda programlar hazırlanmaktadır. Ayrıca kanalda; gençlerin ilgisini çekecek müzik ve eğlence programlarına da yer verilecektir.

 

  Türksat 2A Batı Paketi     Frekans Pol        Sembol        FEC                          Digitürk   Kanal 66
                                                 
       11.919    V          24444         3/4                            D-Smart   Kanal 130
             
                                   Teledünya  Kanal 130 
             
                                   Tivibu   Kanal 130 

Yorum ekle

Güvenlik kodu Yenile

Video Dersler

SOSYAL MEDYADA BİZ